Lazeriai išplėtė galimybių ribas medicinoje

Kiekvienas esame girdėję apie lazerių procedūras, kuriomis atjauninama ir gražinama oda, naikinamos raukšlės. Tačiau medicinoje lazeriai naudojami daug plačiau: lyginti nudegimų ir traumų paliktus randus, aknės paliktus randelius, naikinti išsiplėtusius kapiliarus, pigmentines dėmes bei šalinti odos darinius ir apgamus. Lazeriai – viena saugiausių ir efektyviausių priemonių estetinėje medicinoje , patikimose rankose daranti stebuklus ir duodanti mažiausiai pašalinių reiškinių. Apie dermatologinius lazerius kalbame su Sg klinikos dermatologe Agne Višniauskiene.

Kiekvienas esame girdėję apie lazerių procedūras, kuriomis atjauninama ir gražinama oda, naikinamos raukšlės. Tačiau medicinoje lazeriai naudojami daug plačiau: lyginti nudegimų ir traumų paliktus randus, aknės paliktus randelius, naikinti išsiplėtusius kapiliarus, pigmentines dėmes bei šalinti odos darinius ir apgamus. Lazeriai – viena saugiausių ir efektyviausių priemonių estetinėje medicinoje , patikimose rankose daranti stebuklus ir duodanti mažiausiai pašalinių reiškinių. Apie dermatologinius lazerius kalbame su Sg klinikos dermatologe Agne Višniauskiene.


Skalpelį pakeitė lazeris


CO2 lazeris skalpelį chirurgijoje pakeitė jau prieš tris dešimtmečius, o paskutiniais metais pradeda karaliauti ir dermatologijoje. CO2 lazerio skleidžiamą šviesą sugeria vanduo, esantis odos ląstelėse. Šviesos energija virsta šiluma, o kadangi apie 80 proc. ląstelės sudaro vandens, odos defekto ląstelės tiesiog išgarinamos. Vieno impulso metu pašalinami tik 2-3 ląstelių sluoksniai, todėl nėra pavojaus, kad oda bus paveikta per giliai.

Lazeriais šalinami Įvairūs odos defektai. Toks gydymas turi daug privalumų, palyginti su įprastiniais chirurginiais gydymo metodais. Gydymas lazeriu tikslus ir saugus, neskausmingas, minimaliai invazyvus ir sterilus. Karštis, kuris išsiskiria gydymo lazeriu metu, sterilizuoja gydomą vietą, taigi labai sumažėja infekcijos galimybė.

“Priklausomai nuo defekto dydžio gydymas gali užtrukti nuo kelių iki keliolikos minučių. Dėl minimalios invazijos ir sterilumo pasveikstama labai greitai. Po procedūrų dažniausiai lieka nedidelė žaizdelė, ji nekraujuoja ir nerandėja. Patinimas išnyksta po 1-2 dienų, o žaizda paprastai užgyja per 1-2 savaites” – pasakoja gydytoja dermatologė Agnė Višniauskienė.

SGklinikoje lazeriu šalinami įvairūs odos dariniai: apgamai, paviršiniai gerybiniai odos navikai, karpos, papilomos, kandilomos (lytinių organų karpos), keratomos, ksantelazmos, kontaktiniai moliuskai, dermatofibromos, odos cistos ir kt. dariniai.

"Svarbu žinoti, kad lazeriu galima šalinti tik nepiktybinius odos navikus ir apgamus, todėl prieš procedūrą būtina išsami gydytojo konsultacija. Po atitinkamo ištyrimo nustačius, kad odos darinys neturi jokių piktybinių požymių, jį galima pašalinti” – sako A.Višniauskienė.
Esant bet kokiems įtarimams dėl piktybiškumo , pacientas toliau tiriamas, patikslinus diagnozę gydytojas specialistas rekomenduoja kitą gydymo būdą.

Kovai su akne pasitelktas lazeris
Iš savo asmeninės patirties ar iš savo vaikų patirties visi žinome ,kokia sudėtinga yra jaunatvinių spuogų (aknės) problema. Net gygytojui dermatologui nelengva surasti efektyvų sprendimą : kartais jau būna išbandyti įvairiausi kremai, serumai, tonikai ir kaukės, veido valymai , net geriami medikamentai , o rezultato nėra. Žymiai lengviau spręsti šią problemą lazerio pagalba. “Reikalingas lazerio procedūrų skaičius priklauso nuo spuogų intensyvumo. Pilnam gydymui dažniausiai prireikia 2 -3 procedūrų. Procedūros metu ne tik naikinamos aknės bakterijos, kurios sukelia spuogus, bet kartu užgydomi ir išlyginami jų palikti randeliai. Lazerio kaitra sterilizuoja odą, pagerina kraujotaką , suintensyvina regeneracinius procesus” – pasakoja gydytoja.
Randų naikinimas – nuo mažai efektyvių injekcijų, fizioterapijos iki lazerio
Nuo neatmenamų laikų randai, bjaurojantys veidą ar kūną, buvo didžiulė ne tiek fizinė, kiek psichologinė žmogaus problema. Randai atsiranda tais atvejais, kai oda yra pažeista pakankamai giliai – giliau bazinio epidermio sluoksnio. Šiuo atveju organizmas bando kuo greičiau užgydyti žaizdą, todėl gamina pakankamai grubų jungiamąjį audinį. Polinkis į randų susidarymą nulemtas genetiškai – vieniems jis stipresnis, kitiems – silpnesnis.
Iki šiol randų ir strijų naikinimas buvo itin sudėtinga procedūra, tačiau frakcinio CO2 lazerio atsiradimas iš esmės pakeitė situaciją. Lazerio spinduliu išardomi grubūs rando audiniai, sumažinama rando masė, karščiu skatinama kolageno ir elastino gamyba. Gyjant užauginami nauji, lygūs audiniai. Priklausomai nuo randų dydžio reikia keleto procedūrų ar net ilgesnio kurso. Procedūros nėra skausmingos, užtenka tepalo su anestetikais, o reabilitacija trunka trumpai.
Sustabdyti jaunystę arba smagiau senti gražiai
Žmogus senti pradeda nuo dvidešimties - jau nuo tada destrukciniai organizmo procesai pradeda viršyti regeneracinius. Tad tiems, kuriems rūpi išvaizda , jau nuo jaunystės reikia galvoti tiek apie sielos, tiek apie kūno grožį. Sveikas maistas, subalansuotas gyvenimo būdas, judėjimas, vitaminai ir teisinga odos priežiūra nuo dvidešinties bei laiku pradėtos estetinės procedūros padės išlikti patraukliems ilgą laiką. Kas tai laiku? Labai skirtingai, priklausomai nuo genų bei gyvenimo būdo, vieniems pastebimos raukšlės atsiranda jau iki trisdešimtojo gimtadienio , kitiems – ketvirtame dešimtmetyje. Botulino injekcijos - jaunų žmonių preparatas, prevencija nuo raukšlių. Tada – lazerinės odos jauninimo procedūros – tam ,kad maksimaliai išnaudoti savo organizmo regeneracines galias ir atitolinti laiką, kai raukšles jau reikės užpildyti injekciniais užpildais. Šiandieninė estetinė medicina pasiekė tokį lygį, kad moters laiką galima sustabdyti ties jos keturiasdešimtmečiu ir jį išlaikyti pora dešimtmečių.
Medicinos klinikose lazerių pagalba atliekami stebuklai – išsaugomas grožis ir jaunystė, panaikinami kompleksai ir sugrąžinamas pasitikėjimas savimi. SGklinikoje naujausiu itališku Quanta system lazeriu YoulaserMT atliekamos jauninimo procedūros – unikalios : kadangi šis lazeris – du lazeriai viename – veikia tiek paviršinį , tiek gilųjį odos sluoksnį, galima gauti ilgalaikį (metus – du metus trunkantį) efektą jau po vienos procedūros ir su trumpesniu gijimo laikotarpiu: mažesniu odos nusisluoskniavimu, silpnesniais sudirginimo reiškiniais.

0 0
Feed