Ankstyva širdies ligų diagnostika - bilietas į gyvenimą

Širdies ir kraujagyslių ligos - pagrindinė sveikatos problema Lietuvoje, nes jos yra priežastis daugiau kaip 54 proc. mirčių. 30 proc. visų neįgalumo priežasčių taip pat tenka šioms ligoms .Nerimą medikams kelia ir tai, kad Lietuvoje nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų miršta 2,2 karto daugiau žmonių nei kitose Europos Sąjungos šalyse. To priežastis – vis dar nepakankamai ankstyva širdies ligų diagnostika.

Širdies ir kraujagyslių ligos - pagrindinė sveikatos problema Lietuvoje, nes jos yra priežastis daugiau kaip 54 proc. mirčių. 30 proc. visų neįgalumo priežasčių taip pat tenka šioms ligoms .Nerimą medikams kelia ir tai, kad Lietuvoje nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų miršta 2,2 karto daugiau žmonių nei kitose Europos Sąjungos šalyse. To priežastis – vis dar nepakankamai ankstyva širdies ligų diagnostika.


Didėja širdies ligų rizika

Pagrindinius rizikos susirgti širdies ligomis veiksnius žinome visi :rūkymas, padidėjęs kraujospūdis, cholesterolio kiekio kraujuje padidėjimas, cukrinis diabetas dėl sutrikusios gliukozės apykaitos, nesubalansuota mityba, nutukimas, mažas fizinis aktyvumas, stresas ir depresija, padidėjęs kraujo krešumas,tappat paveldėjimas..Šie visi faktoriai vis jaunesniame amžiuje sukelia ankstyviausius organizmo reguliacijos sutrikimus - padidėjusį kraujospūdį ir arterijų sklerozę, o to padariniai – miokardo infarktas, širdies nepakankamumas, išemija, aritmijos.

Nerimą kelia ir prastos prognozės – ateityje širdies ir kraujagyslių ligų gali dar padaugėti.Gyvename informatikos, kompiuterijos amžiuje. Anksčiau eidavome ieškoti norimo pirkinio, į biblioteką atsinešti knygos, išsiųsti laiško, paskambinti tarpmiestiniu telefonu ir pan, dabar judėjimą visai sumažino kompiuteris, mobilusis telefonas. Fizinį darbą keičia sėdimas, judėjimą – pasyvus poilsis, įprastą bendravimą akis į akį – virtualus. Tai didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Vieno pagrindinių jų rizikos veiksnių – paveldimumo - dar nemokame valdyti, tačiau kitus – galime efektyviai mažinti. Sumažinti šiuos ligų kvieslius padeda fizinis aktyvumas ir sveika mityba. Lietuviškas maistas (riebūs bulvių patiekalai, pieno produktai) nėra sveikas, jis tinka tik sunkų fizinį darbą dirbantiems, daug judantiems žmonėms. Mūsų gyvenimo būdas pasikeitė, o mitybos įpročiai – ne.Tai negali neturėti neigiamų pasekmių

Širdies ligos nevisada lengvai atpažįstamos

Šiuolaikinė medicina yra labai pažengusi ir patikima bei ankstyva širdies ligų diagnostika išgelbsti labai daug gyvybių . Dažniausiai širdies negalavimus išduoda skausmai, atsiradę širdies plote, už krūtinkaulio, tarpumentyje fizinio krūvio metu. Skausmas gali plisti ir į rankas, apatinį žandikaulį, skrandžio sritį, o sumažėti ar išnykti sulėtinus tempą. Skausmas širdies plote, lydimas silpnumo, šalto prakaito, nerimo, pykinimo, galvos svaigimo, - priešinfarktinės būklės požymiai. Tokiu atveju būtina skubiai, per 6 val., kreiptis į gydytojus.
Ne visada širdies negalavimai prasideda skausmais. Suklusti reikėtų, jei žmogus ima dusti, darosi sunku lipti laiptais, į kalną. Būtent dusulys dažnai painiojamas su peršalimo ligų simptomais, todėl delsiama kreiptis į medikus ir širdies ligos įsisenėja. Dėl to pažeidžiamas širdies raumuo, neretai ištinka staigi mirtis.Deja, daugelis žmonių nejaučia jokių simptomų, nesugeba jų atpažinti ir net neįtaria, kad serga klastinga liga.

Savalaikės diagnostikos problema – gydytojų trūkumas

Visoje Lietuvoje (ne tik Lietuvoje –Europoje ) drastiškai trūksta kardiologų. Kardiologija – tai specialybė, reikalaujanti ne tik ilgo ir sunkaus mokslo , bet ir ypatingų asmeninių savybių. Neretai prisikviesti gydytoją kardiologą darbui rajone tampa praktiškai neįmanoma.
Atliekami modernūs neinvaziniai echoskopiniai, elektrofiziologiniai tyrimai, aukšta konsultantų kompetencija suteikia galimybę diagnozuoti ir gydyti sudėtingas kardiologines ligas neretai net neišvykstant iš savo miesto.
Diagnostikos centre pradėjo konsultuoti aukštos kvalifikacijos gydytojai kardiologai iš Vilniaus universitetinės ligoninės. Gydytojai kardiologai atlieka reikiamus instrumentinius tyrimus-dvimatę širdies echoskopiją, širdies elektrofiziologinį tyrimą, reikalingus kraujo tyrimus, skiria gydymą.

Diagnostikos centras , Naftininkų 9,Mažeikiai; registr. telef. 76664 , 48136 , mob.8 698 52219

0 0
Feed